سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir

معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !


مردم و مسئولان جغتای : ایستگاه راه آهن جوین جغتای را به گینس معرفی کنید!.

بسم الله

 سیمای جغتایعجایب هفتگانه دوران باستان برای همه اهل علم شناخته شده است ولی عجایب هفتگانه جدید چطور ؟ اگر قرار باشد تقسیم بندی جدیدی در این راستا انجام پذیرد بی تردید ایستگاه راه آهن جوین جغتای اولین گزینه برای راهیابی به این رده بندی میباشد .حال ما مولفه های این انتخاب را مطرح میسازیم شما قضاوت کنید

1- برغم آنکه نام این ایستگاه دراواخر دهه سی انتخاب شده و آنزمان هم این ایستگاه نزدیک ترین ایستگاه از ایستگاههای ششگانه راه آهن در بخش جغتای بمرکز بخش جغتای بوده نام جوین برآن نهاده اند بدون آنکه وقعی به نام رسمی بخش و مرکز بخش که جغتای بوده گذاشته شود جالب است اسفراین با 60 کیلومتر فاصله از راه اهن صاحب ایستگاه شده یا روستای سنخواست با فاصله تقریبی 45 کیلومتر در بخش جغتای صاحب ایستگاه شده ولی خود جغتای محروم شده و جالبتر آنکه در این مدت 57 سال نه کک مردم گزیده و نه کک بخشدار و جدیدا هم فرمانداران و شوراها! شایده هم گزیده ولی سوز ونیشش کافی نبوده که کارگر باشد!

2- برغم آنکه نزدیکترین ایستگاه به مرکز سیاسی بخش بوده از سوی مسئولین راه آهن تره ای هم برایش خرد نشده و ایستگاه آزادوار در انتهای بخش بعنوان ایستگاه تشکیلاتی در نظر گرفته شده و در دهه هفتاد که آقایی از دیار نقاب رییس راه آهن کل خراسان شد این عنوان و لقب مثل دهه شصت به نقاب پر کشید ! نه کک مردم گزید و نه ریش مسئولان جغتای جنبید!البته اگر هم جنبیده آنقدر نجنبیده که طوفان بپا کند تا کاری شود کارستان!

3- با اینکه این ایستگاه در جغرافیای خراسان رضوی قرار دارد ولی توسط راه آهن شمالشرق (شاهرود) مدیریت میشود ولی نه کک مردم میگزد نه ریش مسئولان پرمشغله میلرزد!جالبناک آنکه در دهه هشتاد بخشداری که ریشش کمی جنبیده بود نالان بود که چون شاهرود در استان سمنان است ما از نظر قانونی !حق مکاتبه خارج استانی نداریم! و از طریق استان هم که پیگیر میشویم حوالت به اداره کل خراسان میشود و در نهایت پاراف میشود که بشاهرود مربوط است نه ما ! و نامه ما هم میشود جزء اثار باستانی!! در گوشه بایگانی !!.

4- علیرغم آنکه در شهرستان جغتای قرار دارد ولی نام شهرستان همسایه را به پیشانی دارد!  و  از سال 68 بخش جدید از جغتای متولد شد نام  مجعول جوین بخود گرفت  و سال 87 هم که شهرستان جوین شد   ککی  مردم و مسئولان جغتای را نرنجانید که آقا چرا نام تاریخی جوین را مصادره کردید و اینک هم که  این ایستگاه در شهرستان جغتای است چرا نام جوین را بدوش بکشد باز هم ککی پیدا نشده تا مردم جغتای را بگزد تا آنها هم ریش مسئولان را بجنبانند ! که آقا همین تابلو کوچک را سالانه چند میلیون مسافر میبینند و خود تبلیغ رایگانی است برای شهرستان همسایه غاصب عنوان جوین !البته بعد از نوشتن این مطلب فهمیدیم ریش عده ای از جوانان انزمان جنبیده ولی توسط راهچمنی -حشرالله مع الیزید و شمرلعن الله علیهما -نماینده خیانتکار وقت در مجلس شورای اسلامی با تهدید و ارعاب دوباره چسبانده شده ! و پیشنهاد نام جوین نیز کار همین خبیث بوده که خدای در هردو جهانش خواری و خفت و عذاب و درد الیم نصیب وی گرداند که در سال 68 بخش جغتای را دونیم گردانید بدون آنکه فرمانداری را که حق مسلم جغتای بود استیفاد گرداند.جالب آنکه این نامرد بی انصاف در تقسیم جدید مساحت و جمعیت بیشتری را ملحق بجوین ساخت و حتی گستاخی و بیشرمی را بدانجا رسانده بود که قصد داشته مثل ماجرای 1338 که با خیانت نماینده وقت جغتای در مجلس شورای ملی .جغتای از حاکمیت براسفراین به تابعیت آن در آمد اینبار نیز جغتای جزء جوین گردد که با هوشیاری مردم جغتای توطئه این خبیث ناکام ماند!

5- علیرغم آنکه یالقوزآباد در بشاگرد مریخ  ! به دیتا ی سراسری متصل شده ولی این ایستگاه هممانند دوره رضا خانی با تلفونهای هندلی ! از مرکز کسب تکلیف کرده و اجازه فروش بلیط بصورت دستی را دریافت  می نماید . برای اخذ چنین بلیطی که بنظرم در کل ایران منحصر بفرد است و منقش به خط میخی عالیجناب .... است !باید  چند ساعت قبل از دخول قطار بایستگاه  در صف انتظار خوابید تا اقای ..... صاحب تشریف شوند ! انگاه مسافری که جناب ایشان را میشناسد مترصد است تا  مانند رصدگران  ماه اول شوال! بمحض رویت روی مبارک ایشان با  حمله وخیز 3 ثانیه ای خود را به جلو دکه فروش بلیط میرساند تا بقیه مسافران سرگردان  نیز متوجه حضور حضرت ایشان شود .و یورش زن و مرد برای ابتیاع یک فقره بلیط آغاز شود! .جناب ایشان با بادیگاردشان !با نعره هیبت اللهی !مردمان را مورد خطاب قرار میدهد تا صف را منظم کنند و کسانی در صف شرف حضور داشته باشند که قبلا در لیست مقوایی ثبت نام کرده اند .بنده چون از این لیست و صیغه مضاربه ان بیخبر بودم از صف اخراج و افسرده شدم  ! البته بعدا فهمیدیم که آقای فرماندار تصمیم گرفته همین سهمیه قلیل را آنلاین سازد ولی کارمندان راه آهن ایشان را توجیه کرده اند که اگر این سهمیه انلاین شود دیگر بلیطی نصیب روستایییان نخواهد شد ظاهرا کار اتصال ایستگاه جوین به سیستم انلاین متوقف شده است .ایکاش آقای فرماندار کاری میکرد تا سهمیه انلاین و افلاین قطارهای موجود افزایش یابد یا قطارهای درجه یک در ایستگاه جوین متوقف و صاحب سهمیه شود !

خلاصه بعد از نظم ونظام تعداد قلیل سهمیه ایستگاه را که بنظرم مانند عهداکبرشاه بهرمانی ! انگشت عدد! میباشد -در سفر بعدی با کمی جستجو فهمیدیم سهمیه ما از این قطار مدرن چینی عدد ناقابل 8 صندلی میباشد که ناگفته معلوم بود بما نخواهد رسید - طبق لیست توزیع فرمودند بدون آنکه از چند صد مسافرحاضر در ایستگاه را  ککی  بگزد و آتش خشمشان ریش مسولان جغتای را بسوزاند ! البته باید متذکر شد این سکوت نشان فرهنگ والا ی مردم شهرستان است !صد البته قصد افساد و آتش افروزی نداریم چون خیلی عمری مزاج ! گشته ایم چنین شجاع گشته ایم !مسولان درین مورد ثقل صامعه بگیرند!!! و ما را بدادگاه فرا نخوانند !  هر چند فهمیدیم که این چند صد نفر جور مسافر نداشته ایستگاه نغ آب را کشیده و از طریق شرکت سالارسیر جغتای بلیط نغاب گرفته اند تا امار ایستگاه نغاب بالا رود و سراین ایستگاه بی کلاه شود طبق سنوات ماضیه!خود بنده هم در سفرهای قبل و بعد درمشهد هیچ وقت بلیط جوین گیرم نیامد و مجبور شدم از سهمیه نغاب بگیرم تا مسئولان رجا فکر کنند جوین مسافر ندارد و نغاب فراوان مسافر دارد !

6- نزدیک یک دهه است در شهر جغتای شرکت رجا نماینده دارد ولی این شرکت هنوز قادر به صدور بلیط برای این ایستگاه نیست لذا مسافران با تجربه با مراجعه به این دفتر بلیط ایستگاه نغ آب یا جاجرم یا نیشابور و شاهرود را میگیرند .اگر صاحب منصب و مسئول هم باشند که  با ماشین اداره و اگر در دسترس نبود با خوردو ملی خودشان !عازم ایستگاه تشکیلاتی نغ آب شده و با خیال آسوده سوار قطارهای درجه یک شده و بتهران و مشهد میروند و بگمانم در عمر کاریشان یکبار هم گذرشان به ایستگاه جوین و قطارهای عادی و محلی و.... و مسافران بی بلیط روستایی و گاها شهری را که با حوله ! التماس میهمانداران قطار را میکنند تا اذن دخول به قطار دست دوم دانمارکی یا دوطبقه چینی را بدهد نمی بینند و باز هم ککی پیدا نمیشود تا رگ غیرت مردم را بگزد تا آنها هم  یقه مسئولان را بکنند !

7- برغم آنکه ایستگاههایی که من در دو دهه اخیر ندیده ام حتی قطار عادی در ان  توقف کند (مثل ایستگاه خیام ) صاحب سکوی کامل چند صد متری برابر با اندازه قطار 13 واگنه و امکانات رفاهی فول ! میباشند ولی این ایستگاه از عهد ممه رضا پهلوی! تا کنون فقط یکطرف آن در طی ادوار مختلف زمانی مترک مترک! صاحب سکو شده ولی سمت ابنیه ایستگاه هنوز هم جمال دوره پهلوی را دارد و وقتی هم که قطار خارج از سکوی 59 متری میایستد حال پای پیر و جوان در حین پیاده شدن میپیچد و میشکند نه کک مردم میگزد و نه خواب مسئولان می آشوبد !

8- مابقی داستان را شما خود میدانید و اگر مشتاق باشید در بخش نظرات مثبوت ! فرمایید تا اگر مسئولی پیدا شد که وقت آزاد داشت و اهل سیاحت در دنیای سایبر بود ملاحظه فرمایید شاید از خواب بدر آید ! و راه حل پیدا نماید حال بنظر شما با این عرایض و  فرایض ما این ایستگاه حق ندارد جزء هفتگانه های قرن باشد و نامش در کتاب گینس استکبار جهانی ! مبضوط گردد .

لازم بذکر است عکسهایی برای مطلبمان مهیا کرده بودیم ولی چون فیبر نوری جغتای جنسش از نوع چینی زیر پله ایست !و الاغ  باقر عمو لقتش کرده ! دماغم یارای صبر و تحمل  اپلود ش را نداشت به زمان بعد موکول کردم !

در ضمن بنده در یکسال گذشته زبانم را گاز گرفتم تا از مشکلات ننویسم و فقط خوشکلات ! را گزارش کنم ولی دیدم سیمای جغتای شبیه سیمای ایران شده که فقط خوشکلات را میبیند و مسئولان هم خواب ! لذا  تصمیم گرفتم هر از گاهی از مشکلات بنویسم تا مسئولان با خوردن میم گلوگیرمشکلات ! شکلات برای مردم بیادگار بگذارند! البته اگر مسئولی پیدا شود که مشمول بند 6 و 8  نباشد و نازک نارنجی هم نباشد که فردا مارا بجرم تششویش اذهان عموم و تهمت به مقامات مسئول دادگاهی کند ! هر چند اگر قلم ما بتواند گره از مشکل مردم باز کند زندانی شود و دادگاهی و شکسته هم شود ماجور درگه حق است و صابر بقضای حق !!!


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

 


باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
sijoghatay@chmail.ir

 

آقا گل !

 


تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

هواشناسی جغتای انلاین
شرکت آسان تراشه آرمان جغتای
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری جغتای
شورای اسلامی جغتای
تامین اجتماعی (شعبه اقماری جغتای)
نمایندگی کانون قلمچی جغتای
پایگاه خبری جغتای سلام
پایگاه خبری آوای جغتای
وبلاگ نمايندگي مجاز سايپا در شهرستان جغتاي
هايپرسن نماد ارزاني وكيفيت در جغتاي
پخش آنلاین قران با صدای اساتید مختلف بهمراه ترجمه انلاین
موسسه زلزله نگاری تهران
نکات ریز رانندگی و آموزش درست رانندگی توسط آقا
نکات ریز رانندگی و آموزش درست رانندگی توسط بانو
فرهنگ لغت ترکی جغتایی بفارسی
پیش بینی هوای 60روز آینده جغتای
پیش بینی هوای ده روز آینده جغتای
شهرسوخته
مصاف باشیطان
سايت هواشناسي اكيوودر ترجمه شده به فارسي
نماي ماهواره اي جغتاي1
نماي ماهواره اي جغتاي2
نماي ماهواره اي جغتاي3
تصوير ماهواره اي جغتاي
هواشناسی جهانی accuweather
قیافه جغتای از فضا!!!
پیش بینی اب و هوای جغتای بروایت هواشناسی جهانی
عکس ماهواره ای جغتای
ردیاب ماشین
اپارتمانهای در حال اجرا
جلوپنجره اریو
اریو زوتی z300
ازدواج موقت
جلو پنجره ایکس 60
درگاه واسط

 

تير 1399
خرداد 1399
فروردين 1399
اسفند 1398
بهمن 1398
دی 1398
شهريور 1398
فروردين 1398
تير 1397
ارديبهشت 1397
بهمن 1396
آذر 1396
آبان 1396
مهر 1396
شهريور 1396
خرداد 1396
ارديبهشت 1396
فروردين 1396
اسفند 1395
بهمن 1395
دی 1395
آذر 1395
آبان 1395
مهر 1395
شهريور 1395
مرداد 1395
تير 1395
خرداد 1395
ارديبهشت 1395
فروردين 1395
اسفند 1394
بهمن 1394
دی 1394
آذر 1394
آبان 1394
مهر 1394
شهريور 1394
مرداد 1394
تير 1394
خرداد 1394
ارديبهشت 1394
فروردين 1394
اسفند 1393
بهمن 1393
دی 1393
آذر 1393
آبان 1393
مهر 1393
شهريور 1393
مرداد 1393
تير 1393
خرداد 1393
ارديبهشت 1393
فروردين 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهريور 1392
مرداد 1392
تير 1392
خرداد 1392
ارديبهشت 1392
فروردين 1392
اسفند 1391
بهمن 1391
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391

 

نوجوان تونسی که پیامبر اسلام شد!!! به همراه آلبوم عکس !
گشتی در بهار 95 جغتای
میزان دشت شهرستانهای خراسان رضوی از نزولات جوی و بارشها از ابتدای سال زراعی جاری 98-99 تا اخر فروردی
گشتی در پارک وحدت جغتای در بهار 1399
تحلیل مقایسه ای بارندگی ایستگاه های سینوپتیک استان خراسان رضوی تا 17/1/99 از ابتدای سال زراعی 98-99
چشم انداز هوایی میدان سردار شهید قاسم سلیمانی(فرمانداری) جغتای
چشم انداز هوایی میدان شهرداری جغتای
چشم انداز هوایی میدان امام رضا علیه السلام جغتای.
دورنمای امام زاده سیدمجمد جغتای در اسفند 98
تحلیل مقایسه ای بارندگیهای ایستگاه های سینوپتیک استان خراسان رضوی سال زراعی 98 تا بهمن 98

 

 

RSS 2.0

فال حافظ

قالب های نازترین

جوک و اس ام اس

جدید ترین سایت عکس

زیباترین سایت ایرانی

نازترین عکسهای ایرانی

بهترین سرویس وبلاگ دهی


<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1072
بازدید دیروز : 3974
بازدید هفته : 15140
بازدید ماه : 12410
بازدید کل : 546096
تعداد مطالب : 749
تعداد نظرات : 71
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا